Бъдещи планове
От Уики на Читанка
Това са бъдещите планове на Моята библиотека — като библиотека и като софтуерен проект.
В отделни страници са записват идеи за подобряването й, както и срещнати грешки. Някои от тях са записани и тук.
Има и допълнителна страница с книги за поправяне.
По-важни цели
- Нов облик на библиотеката, който да я направи хем по-красива, хем по-достъпна за множеството устройства. (От форума: Нов облик на началната страница. Предложения?)
- Позволяване на добавянето на текстове да става през административния интерфейс.
- Разширяване на Речко чрез данните от многотомния Речник на българския език.
- Интеграция на словната база на библиотеката в Речко. Всяка дума в Речко ще бъде свързана с примерни изречения, взети от произведения в библиотеката.
- Преструктуриране на страниците в уикито. Сегашната организация на страниците в уикито е пълна каша. Трябва да се потърси нова, по-добра структура.
- Корекция на текстове през браузър. (От форума: Редакции на текстовете по време на четене, Преводи. Редакция)
- Отделяне на ателието от библиотеката.
Важни проблеми за решаване
- Подобряване на уеб прегледа на съдържанието на книги.
- Подобряване на структурата на потребителските права в библиотеката и позволяване на управлението им чрез административния интерфейс.
- Разширяване на API-то на библиотеката, за да покрива и административния интерфейс.
- Реализация на глобалното търсене чрез OSD.
- Вграждане на уики система в библиотеката. Това ще позволи по-пълното интегриране на определени страници от сегашното уики, напр. Библиотека за ученика.
Други проблеми
- Преобразуване на категории и етикети в nested set, за да се улесни и подобри прегледа на книгите и произведенията чрез съответните им йерархии.
- Позволяване на лепенето на етикети само на определена група от потребители. В момента това е разрешено на всички регистрирани.
- Оптимизация на страницата на книга, за да се ползва по-малко памет. В момента някои големи книги връщат грешки, заради недостатъчно памет. Пример: Светлината на света.
- При редакция на личност чрез javascript да се прави проверка дали дадена уики статия съществува.
- Вграждане на блога в библиотеката. Все още не е решено до каква степен ще бъде запазено сегашното съдържание на блога. Раздела с новини вероятно ще бъде изтрит.
- При генериране на крайните формати (FB2 и ePub) да се използват умалени изображения (ориентировъчно – 600×800), а оригиналните да бъдат достъпни в сайта и в SFB-формата.